NASI UCZNIOWIE NA WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM O ARMII KRAJOWEJ „Spadkobiercy wolności”.
19 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach (powiat włodawski) odbył się wojewódzki etap konkursu „Spadkobiercy wolności”.
Uczniowie zmagali się z testem wiedzy o żołnierzach AK.
Naszą szkołę reprezentowali :
Wiktoria Puła kl. 4 tz, Karolina Kaczor kl. 4 tz, Anastazja Koryszko kl. 4 tz, Zuzanna Wójcicka kl. 4 tz, Małgorzata Okoń kl. 3 tz, Katarzyna Karwat kl. 3 tz, Nikola Róg kl. 3 tz, Wiktoria Bochyńska kl. 3 tz, Łukasz Potyrski kl. 3 msf, Hubert Mazurkiewicz kl. 3 msf.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań historią Polski w okresie II wojny światowej, pogłębianie wiedzy o działalności Armii Krajowej i jej bohaterach, kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich oraz szacunku dla tradycji narodowej.
Oczekujemy na wyniki konkursu!









