kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

 

 

            W kwietniu w szczególny sposób pamiętamy o Patronie Naszej Szkoły. Tadeusz Kościuszko to bohater, którego idee i przekonania mają ponadczasowy wymiar. Urodził się i działał w niezwykle trudnych społecznie i politycznie czasach. Swoje siły poświęcał przede wszystkim na walkę o wolność i niepodległość. Jego zaangażowanie w szerzenie wartości wolności, równości i niepodległości przekraczało granice. Postać Kościuszki znana jest nie tylko w Polsce, ale także we Francji, Szwajcarii czy Ameryce.  Był prawdziwym obywatelem świata.

            Pragniemy złożyć hołd pamięci naszego Bohatera. Jesteśmy dumni, że to właśnie On jest Patronem Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie.

https://www.facebook.com/zetkakrasnystaw/videos/756851865002985

patron

patron1


plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo