kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

 

 

dzień 11.11

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe, w Polsce obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918.

W tym roku świętujemy obchody 102-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to ważna okazja do celebrowania wydarzeń z przeszłości. Dziś to my odpowiadamy za losy naszej Ojczyzny i jeśli pragniemy jej służyć i zostać bohaterami naszych czasów, powinniśmy jak najwięcej czerpać z postawy Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego Legionistów. Powinniśmy strzec i chronić naszą Ojczyznę - Polskę.

Inicjatywy związane ze świętowaniem tego wspaniałego  historii Narodu Polskiego jubileuszu, są wyrazem wdzięczności dla tych, którzy dali nam wolność po wielu latach zniewolenia. 11 listopada to święto teraźniejszości i przyszłości. 

Starajmy się online brać udział w uroczystościach i inicjatywach niepodległościowych.
Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, z tego, że jesteśmy Polakami.

 


plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo