kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

 

       24 lutego 2020 roku udaliśmy się wraz z opiekunem Panią K. Mańko do Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie. Celem wizyty było zapoznanie się ze strukturą organizacyjną Urzędu, zakresem kompetencji oraz sposobem załatwiania spraw.

     Urząd Skarbowy podatnikom kojarzy się  zazwyczaj  ze stresem związanym  ze sposobem naliczania zobowiązania podatkowego,  jak i terminem płatności podatków.

     Nas spotkała  niespodzianka. Zostaliśmy mile powitani przez Pana Naczelnika, który zaprosił nas do sali konferencyjnej . Tam opowiedział nam czym  zajmuje się urząd oraz, że pracownicy nie są wcale tacy straszni, jak mogłoby się wydawać.

     Poinformowano nas o sposobach rozliczania się z podatku PIT, o ulgach w tym podatku oraz o nowościach w zakresie podatku VAT. Dowiedzieliśmy się co to jest odwrócone obciążenie, płatność podzielona, biała lista podatników, od jakiego obrotu należy posiadać kasę fiskalną, czy od jakiego obrotu w roku podatkowym  należy zarejestrować się jako podatnik VAT.

     Dla uczniów drugiej i trzeciej klasy technikum ekonomicznego były to bardzo ciekawe i potrzebne informacje, które wykorzystają na lekcjach przedmiotów zawodowych.

     Następnie przez pracowników urzędu zostaliśmy oprowadzeni  po komórkach organizacyjnych odpowiadających za poszczególne podatki.

     Na koniec  naszej wizyty podziękowaliśmy za miłe przyjęcie nas oraz obiecaliśmy, że będziemy solidnymi podatnikami w dorosłym życiu, a w kontaktach z innymi będziemy obali mit, że Urzędu  Skarbowego trzeba się bać.

su12


plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo