kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

bohaterON

WARTO PAMIĘTAĆ O HISTORII ,  uczniowie naszej szkoły to wiedzą. 

Samorząd uczniowski w zgłosił szkołę do ogólnopolskiej akcji 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Na lekcji wiedzy o kulturze pani Agnieszka Kostrzanowska wspólnie z uczniami  1 tz, 1 te, 1 tp, 1 tf wykonała kartki dla Powstańców. Celem przedsięwzięcia  było upamiętnienie uczestników Postania Warszawskiego, poprzez wysłanie im specjalnie przygotowanych kartek. Każdy uczeń samodzielnie wykonał i wypisał kartkę dla Powstańców. Uczniowie bardzo zangażowali się w projekt. Poprzez takie działania młode pokolenie złożyło hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę. 

Koordynator akcji BohaterOn - M. Typiak

 

IMG 8494

 


plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo