logo big

Strona w przebudowie.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Uwagi i sugestie dotyczące strony prosimy kierować na adres: zspnr1kras@gmail.com

Kontakt z sekretariatem: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

g26 września 2018 r. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krasnymstawie zorganizowała wystawę świeżych eksponatów grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klasy 2 tzef wraz z opiekunem p. Ewą Gałka.
       Wystawa miała na celu rozszerzenie wiedzy na temat zasad bezpiecznego grzybobrania, wzbudzenie zainteresowania bogactwem przyrody, w tym grzybów oraz kształtowanie podziwu i szacunku dla przyrody.
Pracownicy krasnostawskiego sanepidu  opowiadali o tym, jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących, a także jak postępować w przypadku zatruć grzybami. Aby uniknąć pomyłki, warto do lasu wybrać się z atlasem grzybów. Eksperci apelowali, żeby nie zbierać grzybów, co do których mamy jakiekolwiek wątpliwości Co ważne, nawet jeśli w lesie spotkamy grzyby trujące lub niejadalne, to nie niszczmy ich, bo stanowią one część ekosystemu lasu i często są pożywieniem dla zwierząt.