logo big

Najnowsze artykuły

13 Lut 2019 08:28 - Postaw na zawód !!!

Dnia 12 lutego 2019 w ramach promocji szkoły pani Agnieszka Pawlas i Katarzyna Oleszczuk na zaproszenie pani Feliksy Gorzkowskiej przeprowadziły warsztaty kulinarne pod roboczym tytułem „Dobre bo Walentynkowe” dla uczniów III klas gimnazjum i VIII klas ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach. Uczniowie mimo ferii i licznych powtórek do egzaminów chętnie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Pod okiem pani Agnieszki i pani Kasi przygotowali walentynkowe przysmaki [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
13 Lut 2019 08:01 - Postaw na zawód !!!
Cukiernik

Cukiernik to wymarzony zawód dla osób, których pasją jest wypiekanie ciast i przygotowywanie deserów. Współczesne cukiernie wyposażone są w nowoczesny sprzęt, dlatego też osoba pracująca na tym stanowisku oprócz umiejętności pieczenia ciast i sporządzania deserówz różnych stron świata musi nauczyć się sztuki dekorowania wyrobów cukierniczych, posiadać wiedzę z zakresu obsługi maszyn i urządzeń wykorzystywanych w produkcji cukierniczej, a [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
08 Lut 2019 12:25 - Postaw na zawód !!!
Kuchnia molekularna

KUCHNIA MOLEKULARNA      Powstanie kuchni molekularnej. Zwolennicy niekonwencjonalności twierdzą, że kuchnia molekularna to nic odkrywczego. Już w I wieku po Chrystusie w Aleksandrii, Maria Prophetisa zaczęła eksperymentować z jedzeniem i wymyśliła pieczenie na wolnym ogniu. Dzięki wielu próbom wpadła na pomysł bain marie lub marianbad czyli kąpieli wodnej. Przypisuje się jej również wynalezienie aparatu do destylacji [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
08 Lut 2019 09:15 - Postaw na zawód !!!
Wizyta studyjna w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości

Wizyta studyjna w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości 7 lutego 2019 roku uczniowie klas 4 technikum ekonomicznego i 4 technikum budownictwa w osobach Klaudii Mazurek, Konrada Sierpiny i Krystian Dubiela wraz z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego  mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej w Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości  w Łukowie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus” [ ... ]

EkonomiaCzytaj więcej...
07 Lut 2019 20:30 - Postaw na zawód !!!
 „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodziliśmy  po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).  Miał on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
07 Lut 2019 10:14 - Postaw na zawód !!!

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH  Symbol zawodu 343404 Technik żywienia i usług gastronomicznych to zawód stworzony dla ludzi lubiących przygody ze sztuką kulinarną, dbających o siebie i innych.  Technik żywienia i usług gastronomicznych jest bardzo atrakcyjnym zawodem, przygotowuje do świadczenia szeroko pojętych usług gastronomicznych. Rynek usług gastronomicznych rozwija się dynamicznie, dlatego będą tworzyć się nowe miejsca pracy dla technika żywienia [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
07 Lut 2019 10:12 - Wybierz Technikum Ekonomiczne !!!

Technik ekonomista 331403 Na wstępie należy obalić mit, dlatego stanowczo stwierdzamy: EKONOMIA TO NIE MATEMATYKA. W TECHNIKUM EKONOMICZNYM dokonujemy podstawowych obliczeń arytmetycznych z wykorzystaniem kalkulatora i programów komputerowych. Matematyki nie ma więcej niż w innych klasach. Wszyscy uczniowie mają do dyspozycji laptopy i stały dostęp do Internetu. Pojawiają się natomiast nowe, ciekawe przedmioty, w których naukę rozpoczyna się od podstaw np. podstawy ekonomii, działalność [ ... ]

EkonomiaCzytaj więcej...
02 Lut 2019 17:54 - Postaw na zawód !!!
Informacja dla rodziców - zebranie z rodzicami

Dnia 5 lutego 2019 roku (wtorek) o godz. 15.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbędzie się zebranie z rodzicami w świetlicy szkolnej. Tematem spotkania będzie podsumowanie I semestru 2018/2019.      

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

projekt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

zaprasza uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego do udziału w projekcie

„Szkoła nowych możliwości”

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020,
Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 – Kształcenie zawodowe współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Cel projektu

wzrost szans na zatrudnienie 100 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie poprzez poprawę efektywności kształcenia, w tym udział uczniów w stażach/praktykach zawodowych, szkoleniach oraz zajęciach specjalistycznych, jak również poprzez podniesienie kompetencji
16 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz doposażenie pracowni szkolnych

Okres realizacji projektu: 01.08.2018 r. – 31.08.2019 r.

Uczestnicy projektu

Projekt skierowany jest do 100 Uczennic/Uczniów Technikum i Szkoły Branżowej/Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 16 nauczycieli kształcenia zawodowego, zatrudnionych w ZSP Nr 1

Oferta dla uczniów ZSP Nr 1

W ramach projektu oferujemy:

 1. 1.Realizację staży i praktyk zawodowych dla 40 osób (w 2019 roku):
 • staże dla 35 Uczniów/Uczennic Technikum
 • praktyki zawodowe dla 5 Uczniów/Uczennic SB/ZSZ

Zapewniamy:

 • możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia u pracodawcy
 • stypendium w wysokości 1 800 zł za 150 godzin stażu/praktyk
 • wyżywienie (obiad) podczas trwania staży/praktyk
 • zwrot kosztów dojazdu
 • materiały szkoleniowe (teczka, notes, długopis)
 1. 2.Zajęcia uzupełniające wiedzę Uczniów/Uczennic z przedmiotów zawodowych:
 • Akcja-Kreacja (60 godz.)
 • Tajniki prowadzenia firmy (60 godz.)
 • Rozliczenia z ZUS – kurs dla przyszłych przedsiębiorców (48 godz.)
 • Nowoczesny kucharz (48 godz.), w tym moduły: Dieta-cud, AGRO-wypoczynek, Sushi oraz Zasady carvingu i dekoracji potraw
 • Język angielski/niemiecki biznesowy (60 godz.)
 • Renowacja samochodu zabytkowego (160 godz.)
 • Nowy STAR 25 (160 godz.)
 • Gastro POS (32 godz.)
 • Skóra i włosy oczami chemika i biologa (42 godz.)
 1. 3.Zajęcia specjalistyczne dające dodatkowe uprawnienia:
 • Obsługa kasy fiskalnej (24 godz.)
 • Cukiernik (168 godz.)
 • Barista I i II stopnia (48 godz.)
 • Kuchnia molekularna (8 godz.)
 • Spawanie metodą MAG (135) i TIG (141) – 192 godz.
 • Stylizacja paznokci metodą żelową I stopnia i metodą hybrydową (32 godz.)
 • Szkolenia diagnostyczne w zakresie mechaniki pojazdów (6 modułów po 8 godz.)
 • Kurs obsługi wózka widłowego dla 12 uczniów
 • Kurs na prawo jazdy kat. B dla 18 uczniów

Zapewniamy:

 • ciekawe, praktyczne zajęcia pozalekcyjne
 • możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień
 • wyżywienie podczas szkoleń
 • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia
 • materiały szkoleniowe (teczka, notes, długopis)

Oferta dla nauczycieli z ZSP Nr 1

Zajęcia specjalistyczne dla 16 nauczycieli kształcenia zawodowego:

 • kurs obsługi oprogramowania Gastro POS dla 5 nauczycieli
 • egzamin mistrzowski w zawodzie cukiernik dla 3 nauczycieli
 • szkolenie „Rachunkowość budżetowa” dla 1 nauczyciela
 • szkolenie z wykorzystania e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym dla 16 nauczycieli

Główne rezultaty projektu

• 100 Uczennic/Uczniów podniesie/nabędzie kwalifikacje/kompetencje
• 40 Uczennic/Uczniów odbędzie staż/praktykę zawodową
• 16 nauczycieli uzyska kwalifikacje/kompetencje
• pracownie kształcenia zawodowego w ZSP Nr 1 zostaną doposażone w specjalistyczny sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć

Wymagane dokumenty

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wypełniony

Formularz Rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami

Szczegółowe informacje o projekcie

można uzyskać u p. Moniki Łepik i w biurze projektu

 


plan200x200dziennik200x200

lightbox

bip logo