Sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek pt. „ĆPUNKA”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 W dniu 21 listopada 2017r. uczniowie klas 2 tmz  i 1 tzf Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie wraz z opiekunami obejrzeli na scenie Krasnostawskiego Domu Kultury spektakl pt. „Ćpunka”  sceniczną adaptację książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem.  

Reżyser Marek Tercz w ślad za autorką postawił sobie za cel pokazanie skrytego i przez to niezwykle zdradliwego mechanizmu wkręcania się w spiralę narkotykową, aż po niemal „złoty”, czyli śmiertelny „strzał”.

 „Ćpunka” to bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, osadzona w nowej rzeczywistości – dopalaczy, pigułek gwałtu i narkotyków.

 Po obejrzeniu spektaklu uczniowie  stwierdzili, że ma on niezwykłą siłę oddziaływania, dotyczy bliskich im problemów, jest mocno osadzony w rzeczywistości i skłania do głębokiej refleksji.

c

Szukaj

Menu użytkownika