Fotorelacja z otrzęsin klas pierwszych 2015/2016 Otrzęsiny klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej 2015/2016 W naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Pierwszoklasiści, by stać się pełnoprawną częścią społeczności uczniowskiej, musieli wykazać się sprawnością fizyczną i intelektualną oraz popisać się swoją kreatywnością. Impreza przebiegała w wesołej atmosferze i z całą pewnością przyczyni się do integracji ,,pierwszaków" z uczniami ze starszych klas. Samorząd Uczniowski życzy wszystkim uczniom najlepszych wyników w nauce !!! Gorąco pozdrawiamy :)
Kulinarni Zetki dla swoich obecnych i byłych nauczycieli W dniach 15 i 22 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz 110 lecia ZNP przygotowywaliśmy poczęstunki dla swoich byłych i obecnych nauczycieli. Uroczystości miały bardzo odświętny charakter i odbywały się w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Krasnymstawie. W ten sposób wyraziliśmy swój szacunek i wdzięczność dla swoich belfrów w dniu ich święta. W karcie menu znalazły się min: czerwona jesienna karkówka, „wyluzowane” udka z warzywnym farszem w warzywach, rolada szpinakowa z łososiem, sałatka z brokułem i żurawiną, tartaletki z pastą z kurczaka, śledzie po żydowsku, koreczki caprese, ślimaczki z francuskiego ciasta, sałatka z kabanosami i czerwoną fasolą. Uczestnicy uroczystości bardzo pochlebnie wyrażali się o naszych potrawach i zwłaszcza panie pytały o przepisy, które oczywiście znajdują się na naszym blogu (http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/). Tym razem w drużynie „Kulinarnych Zetki” byli: Natalia Basa, Kasperek Kamila, Kamińska Agnieszka, Magdalena Zalewka, Monika Matycz, Paulina Frącek, Piotr Frańczak, Jagoda Myszak. A opiekę sprawowały: Katarzyna Oleszczuk, Agnieszka Pawlas i Małgorzata Typiak. Cytując zarząd ZNP chcielibyśmy życzyć naszym nauczycielom wytrwałości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy zawodowej, twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań w realizacji zadań edukacyjnych oraz zdrowia i pogody ducha. Niech te życzenia spełniają się każdego dnia. „Kulinarni Zetki”
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji Minickiej. 21 października 2015 roku w "Sali błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczysta gala stypendystów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2014/ 2015. Dyplomy uczniom i podziękowania ich rodzicom wręczali: Pan Marian Starownik, wicewojewoda lubelski oraz Pan Krzysztof Babisz lubelski kurator oświaty. Z naszej szkoły stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica technikum ekonomicznego Patrycja Minicka. Patrycji średnia ocen wyniosła 5,1. Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musiał spełnić przynajmniej jeden z warunków: - otrzymać promocję z wyróżnieniem ( średnia ocen z zajęć obowiązkowych nie niższa niż 4,75 oraz bardzo dobra ocena z zachowania), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, - wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Galę uświetnił występ chóru „Canto”, pod dyrekcją Ewy Bieniek. Gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej 12 października 2015 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się dyrekcja, uczniowie, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście; : starosta Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej i naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Fizycznej i Turystyki Marek Majewski. W trakcie części oficjalnej akademii Dyrektor Szkoły Wojciech Maślona wraz ze Starostą Januszem Szpakiem wręczyli nagrody 18 nauczycielom. Nauczyciele otrzymali rzęsiste brawa w rytmie motywu muzycznego z Wojen Gwiezdnych :) Część nieoficjalną poprowadzili Ernest Mazurek i Wika Szymaniak w rolach prezenterów wiadomości. Dorota Szymaszek jako Minister Edukacji obiecała 80 % podwyżki i nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych. Jagoda Myszak reklamowała usługi biura podróży dla nauczycielek języków obcych. Odbył się także pokaz mody dla wybranych grup zawodowych... Ostatnim etapem obchodów DEN był koncert niespodzianka. Z mini recitalem wystąpiła Ewa Szlachic, finalistka I edycji Voice of Poland, akompaniował jej znany kompozytor i gitarzysta Piotr Bogutyn. Obecni na akademii mogli posłuchać coverów znanych utworów oraz piosenek z solowej płyty Ewy. Po zakończonym koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z artystami, zrobić sobie z nimi zdjęcia i otrzymać autografy. Pani Ewa przekazała na ręce pani Urszuli Nowak kilka swoich płyt z autografami. Płyty będą wykorzystane jako nagrody w konkursach szkolnych. Organizatorzy przepraszają za niedogodności związane z długą przerwą :) Mamy nadzieję, że nam wybaczycie. {gallery artykuly/2015/den}
Program edukacyjny - Kultura bezpieczeństwa. W dniu 9 października 2015 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie zorganizował spotkanie dla nauczycieli uczestniczących w programie Kultura Bezpieczeństwa. W trakcie szkolenia zapoznano uczestników ze szczegółami realizacji programu. Przekazano informacje o planowanych na bieżący rok szkolny konkursach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy". Nauczyciele otrzymali materiały pomocnicze do prowadzenia zajęć pt. „Kultura bezpieczeństwa" oraz wydawnictwa dotyczące ochrony pracy. Celem programu jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy. Pani Katarzyna Mańko uczestniczyła w tym spotkaniu. Nasza szkoła włączyła się do programu edukacyjnego - Kultura Bezpieczeństwa. Państwowa Inspekcja Pracy corocznie finansuje publikację podręczników i płyt z uzupełniającym materiałem audiowizualnym CIOP-PIB, które wraz z poradnikami i innymi materiałami opracowanymi przez PIP, przekazywane są nieodpłatnie nauczycielom gotowym realizować program podczas zajęć z uczniami. Nauczyciele biorą udział w spotkaniu szkoleniowym, które ma za zadanie przygotować ich do realizacji programu. Mogą również zaprosić inspektorów pracy do udziału w lekcjach z młodzieżą – jest on realizowany zazwyczaj w formie tzw. pogadanek. Zapraszamy osoby chętne do udziału w konkursie ,,Poznaj swoje prawa w pracy" - etap szkolny. Osoby chętne prosimy o kontakt z p. Katarzyną Mańko.
Paintball W ubiegłą środę, 7 października,uczniowie klas pierwszych zorganizowali spotkanie integracyjne w Białce, którego główną atrakcją były rozgrywki paintbolowe przygotowane przez Dywizjon LKS. Pogoda dopisała, humory też, więc wyprawa należała do udanych. Chłopcy zapowiadają, że to na pewno nie ostatnie spotkanie o takim charakterze.
Kolejny rajd rowerowy za nami W czwartek 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 18 rajdzie organizowanym przez PTTK. Trasa przebiegała przez urokliwe miejsca naszej najbliższej okolicy z początkiem w Krasnymstawie(park miejski) i przebiegała przez Łany– Baraki – Siennica Różana – Siennica Mała-Siennica Nadolna. Trasa liczyła 32 km z metą również w Krasnymstawie(zaułek nadrzeczny). Po przebytej trasie na rowerzystów czekało ognisko oraz prowiant. Tradycyjnie na podsumowanie odbył się konkurs sprawnościowy który również tradycyjnie wygrała reprezentacja naszej szkoły w składzie Mariusz Brożek(kapitan),Arek Haratym i Krystian Dubiel. Do sukcesu dołożyli się również opiekunowie drużyny ZSP nr1- Marcin Łukaszczyk i Grzegorz Świech. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie. {gallery artykuly/2015/rajd2}
Nasza Szkoła Organizatorem Powiatowych Sztafetowych BiegówPrzełajowych Dnia 23.09.2015 roku na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych. Ogółem w zawodach wystartowało ponad 280 zawodniczek i zawodników z terenu powiatu krasnostawskiego. Głównym organizatorem tej imprezy był Szkolny Związek Sportowy Powiatu Krasnostawskiego a przeprowadził je Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie w składzie: Leszek Dworucha, Ewa Guziuk i Marcin Łukaszczyk. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do zawodów przystąpiły 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie, drugie miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie, trzecie miejsce Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie, czwarte miejsce Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie, drugie miejsce zajęła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnysmstawie Organizator: ZSP nr 1 w Krasnymstawie Opiekunowie: Leszek Dworucha, Ewa Guziuk, Marcin Łukaszczyk {gallery artykuly/2015/biegi}
Liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców - Licealiada Dnia 25.09.2015 roku na stadionie miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyła się Liga Lekkoatletyczna szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięły udział 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Drużyny rywalizowały w konkurencjach : 100m, 400m, ( 800m- dziewczęta 1500 m chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą. Wśród dziewcząt drużyna I LO zdobyła łącznie 1036 pkt. wyprzedzając II LO z Krasnegostawu (959 pkt.), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Krasnegostawu (789 pkt) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Krasnegostawu (674 pkt).
Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja”. Polski Komitet Normalizacyjny zaprasza uczniów i nauczycieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja”. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Cele konkursu: - Upowszechnienie wśród młodego pokolenia przekonania o roli norm w zapewnieniu jakości wyrobów i usług. - Zwrócenie uwagi uczniów na różnicę w podejściu do kwestii zastosowania norm: * dla producenta w celu uzyskania pożądanej jakości wyrobów i w usług, * dla konsumenta w celu upewnienia się, że nabywany produkt lub usługa spełnia jego oczekiwania. - Zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia kwestii jakości wyrobów i usług do swoich zajęć lekcyjnych poprzez zwrócenie uczniom uwagi na konieczność wykorzystywania norm wyrobów i usług w procesie produkcji dla uzyskania pożądanej jakości, zalety korzystania ze znormalizowanych wyrobów i usług przez konsumentów. Konkurs dotyczy wyłącznie wszelkich norm technicznych związanych bezpośrednio z wytwarzaniem konkretnych wyrobów lub świadczeniem konkretnych usług. Konkurs nie dotyczy norm związanych z systemem zarządzania jakością wg serii ISO 9000. W roku szkolnym 2015/16 rywalizacja toczyć będzie się pod hasłem: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”. Zadania konkursowe dla uczniów: - w kategorii „Esej”: napisanie opracowania na temat: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”, - kategorii „Grafika”: wykonanie ten sam temat pracy plastycznej - zrealizowanej dowolną techniką, - w kategorii „Wideo”: nakręcenie telefonem komórkowym krótkiego filmu, który będzie dotyczył tematu tegorocznej edycji konkursu. Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest przygotowanie scenariusza lekcji, który będzie mógł zostać wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Konkurs jest przeprowadzany do 22 stycznia 2016 roku. Aby wziąć w nim udział, najpóźniej do 8 stycznia 2016 r. należy zapisać się przez formularz zgłoszeniowy. więcej na: http://wiedza.pkn.pl/
Ogólnopolski konkurs artystyczny – ,,Wolność, kochasz i rozumiesz?” Centrum Kultury AGORA zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie artystycznym, który jest prowadzony jest w ramach projektu „11/11 – Wolność, kochasz i rozumiesz?”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy wizualnej, nawiązującej do symboliki daty 11 listopada i wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Cele konkursu: 1. Popularyzowanie sztuk wizualnych wśród dorosłych i młodzieży; 2. Rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i umiejętności twórczych; 3. Rozbudzenie wśród uczestników świadomości historycznej i postaw patriotycznych, pokazanie, iż wydarzenia, które działy się na początku XX wieku, mają istotne znaczenie dla czasów współczesnych; 4. Zamanifestowanie przez uczestników własnej tożsamości narodowo-kulturowej; 5. Produkcja wystawy wieńczącej projekt "11/11 WOLNOŚĆ, KOCHASZ I ROZUMIESZ?" - jako współczesne spojrzenie na pojęcia patriotyzmu, ojczyzny, wolności. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 rok życia, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Jego przedmiotem są prace graficzne, fotograficzne i projekty murali wykonane dowolną techniką, których tematyka nawiązuje do symboliki daty 11/11, kontekstu wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Organizatorzy oczekują też nowoczesnego odczytania przez uczestników konkursu pojęć takich jak: patriotyzm, wolność, niepodległość, Ojczyzna. Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2015 r Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie do 5 prac. więcej na: http://www.ckagora.pl/
Narodowa Loteria Paragonowa - nagrody czekają!!! Uczniowie technikum ekonomicznego zapraszają wszystkich uczniów, nauczycieli do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowa Loteria Paragonowa". Dokonując zakupów pamiętaj weź PARAGON. DLACZEGO WARTO BRAĆ PARAGON? Czy wiesz, że biorąc paragon: zyskujesz pewność, że nie zostałeś oszukany ułatwiasz sobie prawo do reklamacji wspierasz uczciwą konkurencję, zmniejszasz szarą strefę zwiększasz wpływy z podatków, które przeznaczone są np. na budowę szkół czy szpitali. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie pod adresem: https://loteriaparagonowa.gov.pl/ Już pierwsze losowanie 16 listopada 2015 r. Samochód może być Twój !!! Wystarczy zarejestrować swój paragon.
Powiatowe biegi przełajowe 2014 Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Od lat jesteśmy organizatorem tej imprezy. Wystartowaliśmy również w zawodach. Sztafety dziewcząt i chłopców uplasowały się na 3 miejscu. Opiekunami młodzieży byli Małgorzata Gadomska- Matycz i Marcin Łukaszczyk. Nad całością czuwał pan Leszek Dworucha. Powiatowe biegi przełajowe 2014-1 Autor: Brak danych Odsłon: 5986 Downloads: 956 Ocena: Brak głosów Powiatowe biegi przełajowe 2014-2 Autor: Brak danych Odsłon: 5856 Downloads: 1004 Ocena: Brak głosów Powiatowe biegi przełajowe 2014-3 Autor: Brak danych Odsłon: 5927 Downloads: 958 Ocena: Brak głosów Powiatowe biegi przełajowe 2014-4 Autor: Brak danych Odsłon: 5949 Downloads: 958 Ocena: Brak głosów
Rajd rowerowy po naszych okolicach Dnia 2 października Szkolne Koło Sportowe zorganizowało rajd rowerowy na trasie : Krasnystaw- Stężyca Nadwieprzańska – Siennica –Krupiec-Krupe-Siennica –Krasnystaw. Zwiedziliśmy ruiny zamku w Krupem , zachwycaliśmy się pięknymi krajobrazami okolic Krasnegostawu. Wszyscy zgodnie orzekli, że nasze krajobrazy mogą konkurować z krajobrazami Roztocza J. Rajd rowerowy 2014-1 Autor: Małgorzata Gadomska Matycz Odsłon: 76737 Downloads: 945 Ocena: Brak głosów Rajd rowerowy 2014-2 Autor: Małgorzata Gadomska Matycz Odsłon: 6064 Downloads: 945 Ocena: Brak głosów Rajd rowerowy 2014-3 Autor: Małgorzata Gadomska Matycz Odsłon: 5801 Downloads: 911 Ocena: Brak głosów Rajd rowerowy 2014-4 Autor: Małgorzata Gadomska Matycz Odsłon: 5956 Downloads: 934 Ocena: Brak głosów
PLAN PRACY SU NA ROK SZKOLNY 2014/2015 CELE: - aktywizowanie życia społecznego w szkole - kształtowanie zainteresowań działalnościa społeczną - kształtowanie umiejetności planowania działalności, współpracy i współdziałania, - uczenie sie samodzielności, aktywności, organizowania zycia kulturalnego w szkole i w srodowisku - rozwijanie poczucia przynalezności do społeczności szkolnej ZADANIA DO REALIZACJI: WRZESIEŃ 2014: 1.zorganizowanie wyborów do SU 2. opracowanie i zatwierdzenie planu pracy SU 3. kiermasz uzywanych podręczników szkolnych 4. wyjście do kina na film "Miasto 44" PAŹDZIERNIK: 1. Otrzęsiny klas pierwszych 2. wyjście na film "Bogowie" LISTOPAD 1. Wyjście na groby zołnieży na krasnostawskim cmentarzu 2. szkolne "Andrzejki" GRUDZIEŃ: 1. świateczna dekoracja szkoły 2. szkolne "Mikołajki" STYCZEŃ 2015 1. wykonanie gazetki "Jak mądrze dbać o urodę" LUTY: 1. podsumowanie wyników nauczania i frekwencji w pierwszym semestrze 2. zorganizowanie poczty walentynkowej 3. pomoc przy organizacji konkursu piosenki satyrycznej MARZEC: 1. Organizacja Dni Otwartych Szkoły 2.Organizacja Pierwszego Dnia Wiosny 3. wykonanie gazetki "Niebezpieczeństwo ulegania nałogom" KWIECIEŃ: 1. Organizacja Szkolnych dni Ochrony Zdrowia 2. organizacja apelu z okazji Dnia Patrona Szkoły MAJ 1. szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy PRACA CIĄGŁA: 1. udział w akcjach charytatywnych i wolontariacie 2. aktualizacja tablicy "Aktualności szkolne" 3. kontrola obuwaia zmiennego 4. Pomoc w organizacji apeli okolicznościowych 5. organizacja apeli informacyjnych
SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Sylwia Młynarczyk - Rysak pani Agnieszka Kostrzanowska Przewodnicząca SU: Patrycja Gaweł Wiceprzewodnicząca SU: Pamela Bojarska Sekretarz SU: Joanna Jaskułecka Skarbnik SU: Piotr Suliga Sekcja kulturalna opiekun: pani Jolanta Jóźwiak członkowie: Karolina Małysz Paulina Dobrowolska Sylwia Kowalczyk Marta Kobylańska Małgorzata Kiszczak Patrycja Pyzowska Anna Nizioł Dominika Gaweł Wika Szymaniak sekcja naukowa: opiekun: pani Bożena Cieszko - Pankiewicz członkowie: Patrycja Minicka Joanna Jaskułecka Justyna Trumińska Paulina Karczmarek Paulina Jaremek Agnieszka Woźniak Magdalena Piłat Magdalena Pawlas sekcja porządkowa: opiekun: pan Marcin Łukaszczyk członkowie: Michał Frącek Piotr Frańczak Rafał Piętal Michał Smyk
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2013 W dniu 11 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościem specjalnym na uroczystości był Sekretarz Powiatu Krasnystaw Pan Wojciech Hryniewicz, który przekazał nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta od Starosty Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka. Akademia miała charakter koncertu życzeń. Uczniowie dedykowali nauczycielom poszczególnych przedmiotów i pracownikom szkoły wiersze i piosenki w humorystycznym tonie. Nauczycielom wychowania fizycznego zaś zaprezentowano walkę bokserską o pas szkoły „Zetka”, natomiast bibliotekarkom skecz, który wywoływał salwy śmiechu. Na koniec nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali prezenty w postaci ręcznie wykonanych kartek okolicznościowych oraz pięknie zapakowane ciasteczka upieczone przez uczniów naszej szkoły. W akademii udział wzięli: Patrycja Gaweł Karolina Opat Anna Nizioł Karolina Małysz Agata Kowalak Paulina Jaremek Ewelina Miciuła Karolina Sieniec Karolina Martyn Agata Pardus Krzysztof Skowronek Damian Maksymowicz Paweł Lewandowski Damian Banach Piotr Ciechański Agata Krupa Karolina Antoniuk Joanna Jaskułecka Paulina Karczmarek Patrycja Minicka Justyna Trumińska Justyna Pukas Agnieszka Franczak Aneta Siewak Ewa Policha Nauczyciele dziękują uczniom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Katarzyna Mańko Bożena Cieszko-Pankiewicz Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 5529 Downloads: 936 Ocena: Brak głosów Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 27943 Downloads: 920 Ocena: Brak głosów Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 5398 Downloads: 929 Ocena: Brak głosów Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 5409 Downloads: 911 Ocena: Brak głosów
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę 2013 19 października młodzież z klas maturalnych uczestniczyła w 29 Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszyła o 7:00 sprzed kościoła pw św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, po siedmiu godzinach podróży uczestnicy pielgrzymki dotarli do Częstochowy. Do godziny 16:30 młodzież miała czas wolny, który przeznaczyła na zwiedzanie, posiłek i odwiedzanie straganów i sklepów wokół klasztoru jasnogórskiego. O godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita lubelski bp Artur Miziński, następnym punktem programu była modlitwa różańcowa w jasnogórskiej bazylice o godzinie 20:00, apel jasnogórski i bezpośrednio po apelu Droga Krzyżowa na wałach klasztoru. Po uroczystościach młodzież udała się w powrotną drogę. Do Krasnegostawu pielgrzymi dotarli o 6:00 rano w niedzielę. Był to piękny czas zadumy i modlitwy, a szczególna prośba maturzystów dotyczyła ich przyszłego życia i wyborów, które stają przed nimi. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Wiem, komu uwierzyłem”. W pielgrzymce oprócz młodzieży uczestniczył Pan Dyrektor Wojciech Maślona , katecheci oraz inni, chętni nauczyciele. Podziękowania składam wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wspaniałą atmosferę jaką stworzyli , a szczególnie Krzysztofowi Skowronkowi ,który w czasie drogi do Częstochowy i z powrotem tryskał dobrym humorem i zarażał innych. Wielkie podziękowania składam Magdalenie Plucie , Weronice Merskiej i Przemysławowi Kozie za wytrwałe reprezentowanie szkoły w czasie trwania uroczystej Eucharystii. Pielgrzymka na Jasną Górę 2013 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 5344 Downloads: 869 Ocena: Brak głosów Pielgrzymka na Jasną Górę 2013 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 5255 Downloads: 895 Ocena: Brak głosów Pielgrzymka na Jasną Górę 2013 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 5276 Downloads: 908 Ocena: Brak głosów Pielgrzymka na Jasną Górę 2013 Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak Odsłon: 5292 Downloads: 914 Ocena: Brak głosów
Otrzęsiny klas pierwszych 2013/2014 18 października Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował otrzęsiny dla kolegów klas pierwszych. Aby zostać przyjętym w poczet naszej uczniowskiej społeczności, musieli oni przejść szereg wyczerpujących prób i uczestniczyć w trudnych konkurencjach. Zawodnicy demonstrowali taniec z miotłą i wydmuchiwali monety z mąki. Najtrudniejszą konkurencją okazało się jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku. Zwycięzcy – klasa 1TP- otrzymali glejt, zwalniający z pytania i kartkówek w jednym wybranym przez siebie dniu. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu miłych dni w naszej szkole. {gallery artykuly/2013/otrzesiny2013|Otrzęsiny klas pierwszych}
Przetarg na dostawę sprzętu Krasnystaw: Dostawa sprzętu i oprogramowania na potrzebyZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie w ramach projektu Staże i praktyki - lepszy start w dorosłe życie współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.Numer ogłoszenia: 422606 - 2013; data zamieszczenia: 17.10.2013
Godziny konsultacji z rodzicami Lp. Imię i nazwisko wychowawcy Klasa Godziny Dzień tygodnia 1 Agnieszka Pawlas 1km 8.10-9.30 środa 2 Katarzyna Mańko 1te/1tp 8.50-9.30 wtorek 3 Iwona Poniewozik 1tz/1tf 9.40-10.25 czwartek 4 Marzena Szydłowska 2k 8.50-9.35 wtorek 5 Grzegorz Świech 2mm 10.30-11.15 środa 6 Elżbieta Kapuśniak 2tz 8.50-9.35 piątek 7 Jolanta Jóźwiak 2tp 10.30-11.15 czwartek 8 Zofia Rychwalska 2tf 10.30-11.15 poniedziałek 9 Agata Sadlak-Skrzypek 3tz 12.20-13.05 czwartek 10 Tomasz Kraska 3mm 10.30-11.15 wtorek 11 Marcin Łukaszczyk 3tp 10.30-11.15 poniedziałek 12 Marzena Remiś 3tf 14.45-15.30 Piątek 13 Marta Maślona 3eb 10.30-11.15 środa 14 Monika Kowalik - Żebrowska 4tf 11.30-12.15 wtorek 15 Małgorzata Typiak 4teb 10.30-11.15 wtorek 16 Tomasz Bożko 4tpm 15.35-16.00 środa
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 2015/2016 ZAJĘCIA POZALEKCYJNE w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie rok szkolny 2015 / 2016 Zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez nauczycieli rok szkolny 2015/2016 Prowadzący Rodzaj zajęć Dzień tygodnia Godzina Bęcal B. Zajęcia w bibliotece poniedziałek 8.00-9.00 Kapuśniak E. Zajęcia przygotowujące do matury z j. polskiego piątek 7.10-7.55 Kostrzanowska A. Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego poniedziałek 7.10-7.55 Koźlik M. Zajęcia z j. angielskiego dla maturzystów wtorek 7.00-7.45 Maślona M. Zajęcia przygotowujące do matury z j. polskiego czwartek 14.00-14.45 Młynarczyk-Rysak S. Zajęcia plastyczne (Mała Manufaktura) poniedziałek 13.10-13.55 Nowak U. Zajęcia z j. angielskiego dla maturzystów Zajęcia dla ucznia zdolnego z j. angielskiego piątek środa 8.00-8.45 13.10-13.55 Rychwalska Z. Zajęcia przygotowujące do matury z j.niemieckiego poniedziałek 7.10-7.55 Szydłowska M. Kabaret szkolny piątek 7.00-7.45 Wójcik-Wilkołazka S. Zajęcia przygotowujące do matury z historii piątek 7.10-7.55 Wojciech Czwórnóg Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe M.18, M.12, M.42 poniedziałek sobota 7.00 4h Katarzyna Oleszczuk Warsztaty kulinarne z elementami carvingu 2TZ piątek 11.30 Monika Łepik Doradztwo zawodowe wg potrzeb Małgorzata Typiak Przygotowanie do kwalifikacji T.6 poniedziałek 12.25 Leszek Franczak KKZ (sprzedawca) piątek sobota 14.30 13.30 Tomasz Kraska Zajęcia zwiększające szanse edukacyjne uczniów środa 14.00 Piotr Sroczyński Zajęcia szkolnego Klubu Techniki poniedziałek 13.10 Tadeusz Słotwiński Przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy środa 7.00 Katarzyna Mańko Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2TE środa 7.15 Bożena Cieszko - Pankiewicz Przygotowanie do kwalifikacji zawodowej A.36 Klasa 4TE środa 7.10 Halina Szewczyk Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowego Wyjazd do Częstochowy Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze poniedziałek 14.50 Sławomir Czwórnóg Przygotowanie do olimpiady motoryzacyjnej Klasa 3tp,4tp. poniedziałek 13.00 Ewelina Puchała Zajęcia teatralne przygotowanie do spektakli muzykali piątak 15.00 Piotr Bęcal Geografia/powtórzenie do egzaminu maturalnego czwartek 715-800 Tomasz Bożko Matematyka/powtórzenie do egzaminu maturalnego środa 715-800 Małgorzata Jędruszczak Biologia/powtórzenie do egzaminu maturalnego wtorek piątek 800-845 800-845 Jolanta Jóźwiak Chemia/ powtórzenie do egzaminu maturalnego Fizyka/zajęcia wyrównawcze – na zmianę co drugi tydzień wtorek 1400-1445 Iwona Poniewozik Matematyka/powtórzenie do egzaminu maturalnego czwartek 715-800 Marzena Remiś Matematyka/ powtórzenie do egzaminu maturalnego środa 710-755 Nauczyciele wychowania fizycznego Piłka siatkowa wtorek 1505-1605 Ewa Guziuk Piłka koszykow wtorek 1400-1500 Leszek Dworucha Tenis stołowy Piłka nożna wtorek środa 1220-1320 1430-1530 Marcin Łukaszczyk Pływanie czwartek 1730-1830 Grzegorz Świech Siłownia środa 1500-1600
PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZSP NR 1 w KRASNYMSTAWIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 Cele Aktywizowanie życia społecznego w szkole. Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną. Kształtowanie umiejętności planowania działalności, współpracy i współdziałania. Uczenie się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i środowisku. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.
Wybory do samorządu uczniowskiego 2013/2014 Samorząd Uczniowski Patrycja Gaweł 3TE – przewodnicząca Karolina Opat 3TE - zastępca Marta Kobylańska 2TF - sekretarz
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu 30 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli z zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski wyborach na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta . Już od początku września trwała w szkole kampania wyborcza. Sylwetki naszych kandydatów oraz ich programy wyborcze zostały przedstawione na tablicy informacyjnej . Zainteresowani mogli również osobiście porozmawiać z każdym z kandydatów o tym , w jaki sposób planują oni działać na rzecz młodzieży w naszym mieście. Mandaty radnych zdobyli : Michał Frącek – klasa II Tb Karolina Opat – klas III Te Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnych obrad. Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu Autor: Marzena Szydłowska Odsłon: 5387 Downloads: 930 Ocena: 5.00 (1 Głosuj) Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu Autor: Marzena Szydłowska Odsłon: 5182 Downloads: 877 Ocena: Brak głosów Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu Autor: Marzena Szydłowska Odsłon: 25814 Downloads: 934 Ocena: Brak głosów Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu Autor: Marzena Szydłowska Odsłon: 5547 Downloads: 956 Ocena: Brak głosów